1 milyon çocuğa okul yemeği

Tencere.tv'yi Facebook'da takip et Tencere.tv'yi Twitter'da takip et Tencere.tv'yi bloguna ekle
Yemek Tarifleri
Yemek tarifi ara
Ara
Yemek tarifi ara

1 milyon çocuğa okul yemeği

1 milyon çocuğa okul yemeği tarifi
Knorr, 1 Milyon çocuğa okul yemeği bağışlayacak. Türkiye’deki tüketiciler de tüm dünyada aynı anda yürütülen bu anlamlı projenin parçası olabilecek.
Birleşmiş Milletler Dünya Gıda Programı’nın“Home Grown School Meal / Okul Yemeğim Bizim Tarladan” Programı kapsamında Kenya, Endonezya ve Filipinler’deki okullara dünyanın çeşitli ülkelerinden gıda işletmeleri bağışlarla destek oluyor.
 
Lezzetli ve besleyici yiyeceklerin herkes için ulaşılabilir olması gerektiğine inanan Knorr,  Birleşmiş Milletler Dünya Gıda Programı’nın“Home Grown School Meal / Okul Yemeğim Bizim Tarladan” Programı kapsamında Kenya, Endonezya ve Filipinler’deki okullara 1 milyon okul yemeği bağışlayacak. Açlığa dur demek isteyen Türkiye’deki tüketiciler de tüm dünyada aynı anda yürütülen bu anlamlı projenin parçası olabilecek.
 
Knorr, Unilever Vakfı ile beraber Birleşmiş Milletler (BM) Dünya Gıda Programı’nın “Home Grown School Meal / Okul Yemeğim Bizim Tarladan” Programı’na 1 milyon okul yemeği bağışlayarak destek oluyor. Kampanya kapsamında Knorr, Kenya’daki küçük ölçekli çiftçilerin kaliteli mahsül üretmesine destek verecek ve üretilen bu mahsüllerden hazırlanan lezzetli ve besleyici yemekler Kenya, Endonezya ve Filipinler’deki okullara dağıtılacak. Türkiye’den de projeye katılmak isteyenler http://cdn.wfp.org/2014/knorr-pledge/ adresine tıklayarak kampanyayı destekleyebilecek ve dileyenler bağış yaparak 1 çocuğun beslenme masraflarına katkıda bulunabilecek.

Bu programı Unilever Sürdürülebilir Yaşam Planı kapsamında desteklediklerini ifade eden Unilever Dünya Başkanı Paul Polman, 16 Ekim Dünya Gıda Günü’nde açıkladıkları proje hakkında “Dünyada her dokuz kişiden biri sağlıklı bir yaşam sürdürülebilmek ve güçlü bir gelecek kurmak için ihtiyacı olan yeterli ve dengeli yemek öğününe ulaşamıyor. Knorr, lezzetli ve besleyici yiyeceklerin herkes için ulaşılabilir olması gerektiğine inanıyor.  Bu nedenle BM Dünya Gıda Programı ile işbirliği yaparak daha parlak bir gelecek için açlıkla en çok mücadele eden ülkeler olan Kenya, Endonezya ve Filipinler’deki okullara 1 milyon okul yemeği bağışlayacağız. Umuyoruz ki önümüzdeki yıllarda kampanyamızı bir adım öteye taşıyarak daha fazla ülkeye ulaşacağız” dedi. Polman girişimin çocukları uzun dönemde pozitif yönde etkileyeceğini de belirterek “Onların hayatlarındaki gerçek potansiyele ulaşabilmeleri için besleyici yiyecekler sağlayacağız” diye konuştu.

Yemek tarifi ara
Ara
Yemek tarifi ara
© 2011 Tencere.tv - Tüm hakları saklıdır. Bu sitede bulunan yemek tarifleri, yazı, görsel, video gibi hiçbir malzeme izinsiz olarak kullanılamaz.