Hamilelikte bunları yemeyin

Tencere.tv'yi Facebook'da takip et Tencere.tv'yi Twitter'da takip et Tencere.tv'yi bloguna ekle
Yemek Tarifleri
Yemek tarifi ara
Ara
Yemek tarifi ara

Hamilelikte bunları yemeyin

Hamilelikte bunları yemeyin tarifi
Bebeğiniz için en iyisini istediğinizi biliyoruz. Peki, hangi besinlerden uzak durmak gerekir?
Hamilelikte beslenme en önemli noktalardan biridir. Günlük vitamin  ihtiyacının karşılanabilmesi için çeşitli ve sağlıklı beslenmek  gereklidir. Fakat bazı gıdalar anne ve bebek sağlığını tehdit edebilir.
 
Yüksek miktarda cıva içeren deniz ürünleri
 
Protein  ve omega-3 yağ asitleri açısından zengin olan deniz mahsulleri bebeğin  beyin gelişimi için önemlidir. Ancak bazıları yüksek seviyede cıva  içerir. Cıva, bebeğin sinir sistemini olumsuz etkileyebilen ağır  metallerdendir. Balığın boyu ve yaşı arttıkça içerdiği cıva miktarı da artar.  Kılıçbalığı, köpek balığı ve uskumru Gıda ve İlaç Dairesi (FDA)  tarafından uzak durulması gereken balıklar listesindedir.
 
Pişmemiş veya az pişmiş yiyecekler
 
Çiğ veya az  pişmiş deniz mahsulleri, balık ve et ve et ürünleri hamilelikte uzak  durulması gereken yiyecekler arasındadır. Çiğ yumurta ve bununla  hazırlanan soslar da tercih edilmemelidir.
 
Bu yiyecekler  bakteriler nedeniyle zararlıdır. Normalde bu bakterilerle savaşabilen  bağışıklık sistemimiz hamilelikte yenik düşebilir.
 
Pastörize edilmemiş gıdalar
 
Pastörize edilmemiş  her türlü süt ve süt ürünü hamilelikte yasaklılar listesindedir. Bu  besinler gıda zehirlenmesine neden olabilir. Feta, brie, blue cheese  (mavi peynir), camembert gibi  peynirler bu listededir.
 
Yemek tarifi ara
Ara
Yemek tarifi ara
© 2011 Tencere.tv - Tüm hakları saklıdır. Bu sitede bulunan yemek tarifleri, yazı, görsel, video gibi hiçbir malzeme izinsiz olarak kullanılamaz.