Kanser tedavisinde devrim yaratacak buluş!

Tencere.tv'yi Facebook'da takip et Tencere.tv'yi Twitter'da takip et Tencere.tv'yi bloguna ekle
Yemek Tarifleri
Yemek tarifi ara
Ara
Yemek tarifi ara

Kanser tedavisinde devrim yaratacak buluş!

Kanser tedavisinde devrim yaratacak buluş! tarifi
Kanserli hastaların ömrünü 56 ay uzatmayı başardılar
İsveçli bilim insanları, beyninde tümör olan hastalara standart tedaviye ek olarak 1 yıl antiviral ilaç verdi. Hastaların ömrünün 56 ay uzadığı ortaya çıktı.
 
İSVEÇ’teki Karolinska Enstitüsü AraştırmaMerkezi, kanserle ilgili umut verici sonuçlar elde etti. Virüs tedavisinde kullanılan antiviral ilaçların, beyin tümörü bulunan hastaların ömrünü uzattığı tespit edildi. 
 
Karolinska Enstitüsü araştırmacıları, beyninde kötü huylu tümör bulunan 50 kanserli hastaya kemoterapi ve radyasyon ile standart tedaviye ek olarak, 1 yıl boyunca antiviral ilaç uyguladı. Grubun yarısı ilacı sürekli, ikinci yarısı belirli aralıklarla aldı. 2 yıl sonra sürekli kullananların yüzde 90’ının, diğer 25 kişinin ise yüzde 62’sinin hayatta olduğu belirlendi. 
 
HAYATTA KALMA SÜRESİ YÜZDE 70 ARTTI 
 
İlacı kullanan hastaların yaşam sürelerinde 13.5 ila 56.4 ay artış olduğu ve çoğunun yaşam kalitesinin ilacı kullanmayan hastalara oranla arttığı saptandı. 2 yıl içinde hastaların hayatta kalma süreleri yüzdeye vurulduğunda yüzde 18 ila yüzde 70 artış oldu. 
 
Araştırma ekibinin başındaki Dr. Cecilia Soderberg-Naucler, “İleriye dönük kanser tedavisi için inanılmaz bir sonuç ve büyük bir adım. Yaptığımız çalışma çok umut verici. Sonuçlar şaşırtıcı ve kanserli hastalar için yeni bir umut ışığı” ifadesini kullandı. 
 
Dr. Naucler, ilacın gelecekte kanserin başka türlerinde de deneneceğini vurguladı.
 
Beyin kanseri konusunda uzman olan ABD’nin Boston kentindeki Dana-Farber Kanser Enstitüsü’nün direktörü Dr. David Reardon ise İsveçli bilimadamlarının araştırması için “Bu sonuçlar çok heyecan verici” yorumunu yaptı. 

Kaynak: Habertürk
Yemek tarifi ara
Ara
Yemek tarifi ara
© 2011 Tencere.tv - Tüm hakları saklıdır. Bu sitede bulunan yemek tarifleri, yazı, görsel, video gibi hiçbir malzeme izinsiz olarak kullanılamaz.