Maydanoz yemeniz için 10 neden

Tencere.tv'yi Facebook'da takip et Tencere.tv'yi Twitter'da takip et Tencere.tv'yi bloguna ekle
Yemek Tarifleri
Yemek tarifi ara
Ara
Yemek tarifi ara

Maydanoz yemeniz için 10 neden

Maydanoz yemeniz için 10 neden tarifi
Kimileri tadından dolayı maydanoz yemeyi tercih etmez, ama en azından faydalarını bilirseniz sağlıklı bir bedene sahip olmak açısından yemek için birçok nedeniniz olur.
A, C ve K vitamini bakımından oldukça zengin olan maydanoz, aynı zamanda yüksek oranda kalsiyum, demir ve potasyum minerallerini içerir. Bu özellikleriyle sadece salatalarda kullanılan bir bitki olarak değil, daha sağlıklı olmak ve çeşitli hastalıklardan korunmak için bol bol tüketilmesi gereken bitkiler arasında yer almaktadır.

Maydanozun faydalarını sizler için derledik. Ancak hamilelerin dikkatli olması gerekiyor. Hamileler, kasılmalara neden olabileceği için maydanoz suyu içmemelidir. Maydanoz suyunun günde 30-50 ml’den fazla tüketilmesi önerilmez. İdrar söktürücü ilaç veya herhangi bir sağlık sorunu nedeniyle düzenli olarak ilaç kullanıyorsanız maydanoz suyu içmeden önce olası yan etkiler hakkında doktorunuzdan bilgi alabilirsiniz.
Yemek tarifi ara
Ara
Yemek tarifi ara
© 2011 Tencere.tv - Tüm hakları saklıdır. Bu sitede bulunan yemek tarifleri, yazı, görsel, video gibi hiçbir malzeme izinsiz olarak kullanılamaz.