Öksürüğün ilacı ballı kahve

Tencere.tv'yi Facebook'da takip et Tencere.tv'yi Twitter'da takip et Tencere.tv'yi bloguna ekle
Yemek Tarifleri
Yemek tarifi ara
Ara
Yemek tarifi ara

Öksürüğün ilacı ballı kahve

Öksürüğün ilacı ballı kahve tarifi
Ballı kahveyi sabah, öğle ve akşam olarak günde 3 defa içmek yeterli.
Bilimadamlarının son araştırmasına göre üç haftadan uzun süren öksürüğe karşı en etkili ilaç günde üç kere sıcak suya karıştırılarak içilen ballı kahve..

500 GRAM BAL 70 GRAM KAHVE

Solunum yolları enfeksiyonunu takiben ortaya çıkan öksürük tedavisinde ballı kahvenin kortizondan bile etkili olduğu ortaya çıktı. İngiliz tıp dergisi Primary Care Respiratory Journal'da yayınlanan İranlı doktorların yaptığı araştırmada üç haftadan fazla devam eden öksürük şikayeti olan 55'i erkek 97 hasta üç gruba ayrıldı. Birinci gruba içinde 500 gram bal ve 70 gram hazır kahve, ikinci gruba içinde 320 miligram bir kortizon olan 'prednizolon' üçüncü gruptakilere ise içinde balgam söktürücü 'guaifenesin' bulunan 600 gramlık macunlar verildi.

Hastalardan üç macunu bir çorba kaşığı alarak bir bardak sıcak suda eriterek bir hafta boyunca 8 saat arayla günde üç defa içmeleri istendi. Öksürük skorları ballı kahve içen grupta tedavi öncesi 2.9'ken tedavi sonrası 0.2'ye, kortizon içen grupta 3 olan skor tedavi sonrası 2.4'e, guaifenesin içen grupta ise tedavi öncesi 2.8 olan öksürük şiddeti 2.7 olarak tespit edildi.
Yemek tarifi ara
Ara
Yemek tarifi ara
© 2011 Tencere.tv - Tüm hakları saklıdır. Bu sitede bulunan yemek tarifleri, yazı, görsel, video gibi hiçbir malzeme izinsiz olarak kullanılamaz.