Ulusal kalite ödülü 2.kez OVİLO’nun

Tencere.tv'yi Facebook'da takip et Tencere.tv'yi Twitter'da takip et Tencere.tv'yi bloguna ekle
Yemek Tarifleri
Yemek tarifi ara
Ara
Yemek tarifi ara

Ulusal kalite ödülü 2.kez OVİLO’nun

Ulusal kalite ödülü 2.kez OVİLO’nun tarifi
7. Ulusal Zeytinyağı Kalite Ödülleri’nde altın madalya üst üste 2. kez OVİLO Natürel Zeytinyağı’nın oldu.
Zeytin Dostu Derneği tarafından düzenlenen 7.Ulusal Natürel Sızma Zeytinyağı yarışmasında ödüller sahiplerini buldu. Türkiye genelinde zeytinyağı üreticilerinin katıldığı yarışmada OVİLO Zeytinyağı ikinci yılında da altın madalya ödülüne layık görüldü.

OVİLO’nun sahibi Nermin Gökduman, üretime başladığı ilk yılında olduğu gibi ikinci yılında da kalite ödülüne layık görülen zeytinyağı üretmenin gururunu yaşadıklarını söyledi. Gökduman, “Sadece kendi tarımsal alanımızda ürettiğimiz zeytin tanelerinden üretim yapıyoruz. Tüm üretim süreçlerini;  ağaçların bakımı ve hasat dahil bire bir ilgilenip yönetiyoruz. Bu titiz çalışmalarımız sonucu yüksek kaliteli bir ürün ortaya çıkıyor. ikinci yılımızda da bizi bu ödüle layık gören herkese teşekkür ediyorum” diye konuştu.

OVILO, Edremit Bölgesi oksijen deposu Kaz Dağları eteklerinde yer alan zeytinliğinden erken hasat donemi olan Ekim ayında özenle toplanan zeytinlerden 'soğuk sıkım' yöntemi ile üretiliyor. OVILO zeytinyağı, orta yoğun meyvemsi (badem ,yeşil domates, yeşil elma, çimen) kokulara sahip , zeytin meyvesinden gelen fenol bileşenlerin ve antioksidanların etkisi ile dili üzerinde acılık ve genizde yakıcılık oluşturmakta, natürel sızma zeytinyağlarında kalite ve sağlığın göstergesi olan meyvemsi kokular, acılık ve yakıcılık yoğun olarak bulunmaktadır.

OVILO zeytinyağı, çok daha fazla antioksidan ve vitamin içeriği ile özellikle kalp ve damar sağlığını düşünenler ve damak zevkine önem verenler için vazgeçemeyecekleri bir ürün.
Yemek tarifi ara
Ara
Yemek tarifi ara
© 2011 Tencere.tv - Tüm hakları saklıdır. Bu sitede bulunan yemek tarifleri, yazı, görsel, video gibi hiçbir malzeme izinsiz olarak kullanılamaz.