Buzlukta Vişne Saklanması

Tencere.tv'yi Facebook'da takip et Tencere.tv'yi Twitter'da takip et Tencere.tv'yi bloguna ekle
Yemek Tarifleri
Yemek tarifi ara
Ara
Yemek tarifi ara

Buzlukta Vişne Saklanması

Buzlukta Vişne Saklanması tarifi
Buzlukta Vişne Saklanması
Selamlar, kucak dolusu :) Günaydın demem gerek çünkü büyük bir iştahla sabahın erken saatinde bilgisayarın başına oturdum. Bugün bilmeyenler için Buzlukta Vişne Saklanması tarifini verdim. Buzluktan çıkardığınızda her türlü pasta, kek, pelte, meyve suyu yapımında kullanabilirsiniz. Saklamak için hazırlanması da çok kolay. Çekirdeklerini çıkararak dondurmayı denediğimde iyi sonuç alamadım. Vişne iyice ezildi, sulandı. Bence hiç gerek yok. Ne kendinize eziyet edin, ne de vişneye :) 

Malzemeler:
  • 2 kg vişne
  • Buzdolabı poşeti

Yapılışı:
Vişneler saplarından ayrılır. Bozuk, ezik olanları ayrılır. Bol suda yıkanır. 

Suyu iyice süzülür. Sulu olursa vişneler birbirine yapışarak donar. Az kullanmak istediğiniz zaman ayırması problem olur. 

Buzdolabı poşetlerine paylaştırılır ( ben 2 kg vişneyi 6 poşet yaptım) . İçindeki hava çıkarılık poşet sıkıca bağlanır veya bir klipsle kapatılır. Bekletmeden dondurucuya alınır. Buzlukta yeriniz varsa poşetler önce donsun, sonra üst üste dizin. Daha çabuk donacağı için bakteri üremesini engeller. 

Kolay gelsin, Afiyet olsun...

Asu'nun Mutfağı
Yemek tarifi ara
Ara
Yemek tarifi ara
© 2011 Tencere.tv - Tüm hakları saklıdır. Bu sitede bulunan yemek tarifleri, yazı, görsel, video gibi hiçbir malzeme izinsiz olarak kullanılamaz.