Mikrodalgada Biberli Patates

Tencere.tv'yi Facebook'da takip et Tencere.tv'yi Twitter'da takip et Tencere.tv'yi bloguna ekle
Yemek Tarifleri
Yemek tarifi ara
Ara
Yemek tarifi ara

Mikrodalgada Biberli Patates

Mikrodalgada Biberli Patates tarifi
Mikrodalgada Biberli Patates
Merhabalar dostlarım, diyelim yorgun argın ve aç biilaç dışardan geldiniz. Bir de efendime söyleyeyim evde yemek yok. İki patates bir de biber doğramayı kabul ederseniz çok pratik bir tarifim var. İki dakika mikrodalgaya koyması sürüyor. Siz çayı demleyip, masaya tabak bardak koyana kadar da hazır. Patatesler lokum gibi pişiyor. İçimdeki sağlık düşkünü çok bilmişe dedim ki '' Dışarda yediğimiz gıdalarda hergün yeni bir hile çıkıyor, yani dedim ben mikrodalgada pratik tarif yapmışım misler gibi çok mu '' ... Yani :)

Malzemeler:
  • 2 büyük patates
  • 1 kapya biber
  • 3 kaşık sıvı yağ
  • 1 tatlı kaşığı pul biber
  • Yarım tatlı kaşığı kekik
  • Tuz

Yapılışı:
Patatesler, yıkanır. Soyulur ve tercihe göre elma dilimi veya halka şeklinde doğranır (dilimler kolay pişmesi için ince olmalı) . Doğranan patatesler, diğer malzemelerle beraber küçük borcam tepsiye alınır. İyice karıştırılır, tepsiye yayılır. Ben tepsinin üzerini plastikle değil, yağlı kağıtla kapattım ve fazla kısmını tepsinin altına sıkıştırdım. 
Mikrodalga fırında 10-12 dakika pişirdim.  Kontrol edip patatesler yeterince yumuşak değilse 3-4 dakika kadar daha pişirilebilir.

 

Afiyet Olsun...


Püf Noktası:

Pişirme derecesini yazamadım çünkü benim emektar mikrodalganın derecesi yok :) Her zaman ısıtma için kullandığım ayarda pişirdim...


Asu'nun Mutfağı
Yemek tarifi ara
Ara
Yemek tarifi ara
© 2011 Tencere.tv - Tüm hakları saklıdır. Bu sitede bulunan yemek tarifleri, yazı, görsel, video gibi hiçbir malzeme izinsiz olarak kullanılamaz.