Sağlığa yararlı 4 baharat

Tencere.tv'yi Facebook'da takip et Tencere.tv'yi Twitter'da takip et Tencere.tv'yi bloguna ekle
Yemek Tarifleri
Yemek tarifi ara
Ara
Yemek tarifi ara

Sağlığa yararlı 4 baharat

Sağlığa yararlı 4 baharat tarifi
Hayatınıza bu 4 değerli baharatı katın ve sağlığınızı koruyun.
Karabiber
 
İki çay kaşığı karabiber; manganez 12%, K vitamini 9%, demir% 7 ve  bakır% 2,5 içerir. Karabiber hidroklorik asit üretimini artırır ve bu  nedenle sindirimi geliştirir. Hidroklorik asit de bağırsaklarda gaz  üretimini ve yemekten sonra şişkinlik hissini azaltır.
 
Karabiber ayrıca terleme ve idrar çıkışını artırarak, vücudun  toksinlerden kurtulmasına yardımcı olur. Ayrıca, büyük antioksidan ve  anti bakteriyel etkisi vardır. Biber daha etkili kilo kaybına yol açar  ve yağ hücrelerini uyarır.
 
Zencefil
 
Zencefil oldukça faydalı bir baharattır. Zencefil çayı, bulantı ve mide  krampları, yanı sıra baş ağrısı, adet krampları, artrit ve kas  ağrılarında size yardımcı olur.
 
Kırmızıbiber
 
Kırmızıbiberin sağlığınız için çok faydalı olduğunu söyleyen insanları  duymuşsunuzdur. Haklılar çünkü biberin içinde bulunan kapsaisin maddesi,  güçlü bir antioksidandır.
 
Ayrıca kas gerginliği ve üst solunum yollarındaki tıkanıklığı açmak için rahatlıkla kullanılır.
 
Tarçın
 
Tarçın, yüzyıllardır Hindistan ve Asya'da bir şifa baharatı olarak  kullanılmaktadır. Kan şekerini düşürür ve kolesterol düzeylerini normale  çıkarır. Güçlü detoks yetenekleri vardır ve beyin fonksiyonlarını  geliştirir.
Mesane enfeksiyonları söz konusu olduğunda güçlü antiseptik özellikleri  oldukça faydalıdır. Bir bardak tarçın çayı bile, 24 saat içinde  enfeksiyonları azaltmaya yardımcı olacaktır.
 
Yemek tarifi ara
Ara
Yemek tarifi ara
© 2011 Tencere.tv - Tüm hakları saklıdır. Bu sitede bulunan yemek tarifleri, yazı, görsel, video gibi hiçbir malzeme izinsiz olarak kullanılamaz.