Uzmanlardan sağlıklı beslenme tüyoları

Tencere.tv'yi Facebook'da takip et Tencere.tv'yi Twitter'da takip et Tencere.tv'yi bloguna ekle
Yemek Tarifleri
Yemek tarifi ara
Ara
Yemek tarifi ara

Uzmanlardan sağlıklı beslenme tüyoları

Uzmanlardan sağlıklı beslenme tüyoları tarifi
Uzmanlar daha sağlıklı bir ömür geçirebilmek için beslenin önemine dikkat çekiyor.
Başakşehir Kültür Merkezi'nde düzenlenen ‘Hayat Kürleri' başlıklı söyleşi programına konuk olan Sağlıklı Beslenme Uzmanı Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu, "Bu gün tükettiğimiz meyve ve sebzelerin büyük çoğunluğu çöp durumunda ve besin değeri kısır tohum kullanımından dolayı yüzde 80 oranında düşük." dedi. Saraçoğlu, söyleşi programında kısır tohumlardan üretilen gıdaların ekonomiye ve sağlığa yaptığı olumsuz etkilerden de bahsetti. Saraçoğlu, "Beslenme çok dikkat etmemiz gereken bir konu. 
 
Bununla ilgili birçok kişi tarafından kamuoyuna yanlış bilgiler verilmekte. Ninelerimiz zamanındaki gibi beslenmeliyiz şeklinde bir takım yanlış argümanlar ileri sürülmekte. Oysa bugün ninelerimizin aldıkları besinler yok. Hepsinin genetiği değiştirildi. Karpuz, domates, mısır ve daha birçok gıda tornadan çıkmış gibi boyları aynı ve içerikleri hormonlu." şeklinde konuştu. 
 
Organik gıda konusunu da değerlendiren Doktor Saraçoğlu, "Gıda o kadar ciddi bir konudur ki organik pazarlardan alışveriş yaparken bile dikkatli olmalıyız. Organik pazardan alış veriş yaparken satıcıya gıdalarda hormon zirai ilaç ve suni gübre kullanılmış mı gibi sorular sormalıyız. En önemlisi de bu üç madde kullanılmamış olmasına rağmen kısır tohum kullanılabilir. Alıcının dikkatli olması lazım" diye konuştu.
 
Yemek tarifi ara
Ara
Yemek tarifi ara
© 2011 Tencere.tv - Tüm hakları saklıdır. Bu sitede bulunan yemek tarifleri, yazı, görsel, video gibi hiçbir malzeme izinsiz olarak kullanılamaz.