Vücut kalkanı kayısı

Tencere.tv'yi Facebook'da takip et Tencere.tv'yi Twitter'da takip et Tencere.tv'yi bloguna ekle
Yemek Tarifleri
Yemek tarifi ara
Ara
Yemek tarifi ara

Vücut kalkanı kayısı

Vücut kalkanı kayısı tarifi
Tüm hastalıkların temelinde bağışıklık sisteminin zayıflığı yatıyor. Kayısı, kereviz, süt, ceviz ve yeşil biber ise vücut direncini artırarak hastalıklara karşı beden güvenliğini sağlıyor.
Birçok hastalığın temelinde bağışıklık sisteminin zayıf olması yatıyor. Uzm. Dr. Kadri Demirel, her gün aynı tip besinlerle düzensiz olarak beslenmenin bağışıklık sistemini zayıflattığını bunun da kanser başta olmak üzere birçok hastalığa davetiye çıkardığına dikkat çekiyor. Bağışıklık sistemi için çocukluk çağından itibaren sağlıklı ve katkısız gıdalarla beslenmek gerektiğine dikkat çeken Demirel, hastalıklardan korunmak için her gün mutlaka alınması gereken vitamin ve mineralleri şöyle sıralıyor:

Kayısı bağışıklığı güçlendiriyor

Kayısı, maydanoz, ıspanak ve havuçta bulunan A vitamini bağışıklık için çok önemlidir. A vitamini virüslerin hücrelere girmesini önler. Vücudu korur.

4 saatte bir yeşil biber

Siyah üzüm, narenciye, kivi ve yeşil biberde bulunan C vitamini bağışıklık için vazgeçilmezdir. Besinlerden alınan C vitamini, vücutta 4 saat boyunca kalır. Bu nedenle 4 saatte bir C vitamini almak vücudun bağışıklık sisteminin güçlü olması için gereklidir.

Kereviz yaşlanmayı durdurur

Buğday, tere, kereviz, lahana, yulaf gibi besinlerde yüksek miktarda bulunan E vitamini yaşlılarda bağışıklık sistemini güçlendirerek, hücrelerin yenilenmesine yardımcı olur. Yaşlanmayı erteler, hastalıklardan korur.

Kansere kabak çekirdeği

Selenyum, manganez, bakır ve çinko gibi mineraller de bağışıklık sistemi için önemlidir. Kanser hücrelerini etkileyerek yok etme özelliğine de sahip olan bu mineraller ceviz, kırmızı et, balık, fındık, ananas, kuru üzüm, yumurta sarısı, kabak çekirdeği ve bademde bolca bulunur.

Her gün 2 bardak süt için

Süt ürünlerinde yüksek miktarda bulunan kalsiyum, bağışıklık hücrelerinin, kanser hücrelerini etkisiz kılmasını sağlar. Mutlaka her gün en az 2 bardak süt, bir kase yoğurt, bir dilim peynir tüketmek gerekir.

Uzun ömür için ceviz

Toksinlere maruz kaldığımızda vücudumuz, yeterli miktarda sistein bulunursa toksinleri etkisiz hale getirebilir. Yumurta, soya, fıstık, fındık, ceviz, soğan ve sarımsakta çokça bulunan sistein ömrü uzatır ve kanseri önlemede en etkili aminoasittir.
Yemek tarifi ara
Ara
Yemek tarifi ara
© 2011 Tencere.tv - Tüm hakları saklıdır. Bu sitede bulunan yemek tarifleri, yazı, görsel, video gibi hiçbir malzeme izinsiz olarak kullanılamaz.