Frambuazlı Muzlu Magnolia

Tencere.tv'yi Facebook'da takip et Tencere.tv'yi Twitter'da takip et Tencere.tv'yi bloguna ekle
Yemek Tarifleri
Yemek tarifi ara
Ara
Yemek tarifi ara

Frambuazlı Muzlu Magnolia

Frambuazlı Muzlu Magnolia Yapımı çok kolay, lezzeti olay :) harika bir tarif Frambuazlı Muzlu Magnolia videolu ve detaylı anlatımıyla...
  Merhabalar herkese. Uzun zamandır uzak kaldım sizlerden. Özellikle yazılarınızı okumak için tariflere tıklıyoruz diyen can, dost takipçilerim var çok şükür. Ne kadar şanslıyım biliyorum çok şükür.
   Tarifimin videosunu kursta öğle arası çektik :) Artık mobil olduk, iki dakikada video çekebiliyoruz. Her şeyi her şeyi anlatmak istiyorum tarifleri verirken. Uzadıkça da uzuyor televizyon programı gibi oluyor adeta. Bir de sohbet edesim var aslında. Hayattan, mutfaktan, çocuklardan, çocukluğumuzdan... Ordan burdan konuşalım. Gönülden gönüle bir köprü olsun istiyorum. Yaşadıklarımı, biriktirdiklerimi paylaşayım istiyorum, en samimi şekilde.  Belki....  Bakarsın bir ışık olur bir şeyler yapmak isteyen ama cesareti olmayan kadınlara. Şu anda TRT müzik kanalında ''yar saçların lüle lüle'' dinleyen bir kadından nasıl bir bakış bekleyebilirsin ki :) Biraz sohbet, biraz hicaz şarkı biraz da tarif tabii. Tatlıyı unutmayalım lütfen. Yalnız bırakmayalım,  deneyelim, paylaşalım, yorum yapalım. Bekliyorum efendim, sevgiler... 

Hazırlama süresi: 10 dakika
Pişme süresi: 10 dakika


Malzemeler:
  • 1 litre süt
  • 200 gr toz şeker
  • 2 yemek kaşığı nişasta
  • 2 yemek kaşığı un
  • 1 paket çiğ krema (200 ml)
  • 1 paket vanilya

Yapılışı:
Un nişasta ve toz şeker tencerede karıştırılır. Üzerine süt ve yumurta sarısı eklenir ve ocağa alınır. Sürekli karıştırarak topaklanmadan pişirilir. Krema eklenip, karıştırılır ve ocaktan alınır. Vanilya eklenir. Bisküviler robottan geçirilip ufatılır. Muzlar doğranır. Servis yapılacak kaselere önce1'er kepçe  muhallebi koyulur. Üzerine birer kat bebe bisküvisi yayılır. Muz dilimleri ve üzerine tekrar muhallebi yayılır. Bisküviden sonra frambuazlar ve muz dilimler dizilir. Dinlendirilip buzdolabına alınır. Bir gece önceden hazırlayıp servis yapabilirsiniz. Soğuk çok daha lezzetli oluyor :)


Asu'nun Mutfağı
Yemek tarifi ara
Ara
Yemek tarifi ara
© 2011 Tencere.tv - Tüm hakları saklıdır. Bu sitede bulunan yemek tarifleri, yazı, görsel, video gibi hiçbir malzeme izinsiz olarak kullanılamaz.