Dalak ilacı damla sakızı

Tencere.tv'yi Facebook'da takip et Tencere.tv'yi Twitter'da takip et Tencere.tv'yi bloguna ekle
Yemek Tarifleri
Yemek tarifi ara
Ara
Yemek tarifi ara

Dalak ilacı damla sakızı

Dalak ilacı damla sakızı tarifi
Doğal damla sakızı oral hijyen için mükemmel olup doğal damla sakızının güçlü etkisi ile dişleri korur. Ağız için antiseptik özellik taşır.
Damla sakızı bunun yanında göğüs hastalıklarının tedavisinde kullanılır, böbreğe çok yararlıdır ve soğuktan kaynaklanan dalak ağrılarına iyi gelir.


ISPANAK CİLDE İYİ GELİR

Ispanak göz ve cilt sağlığı için önemli olan karotenoid isimli antioksidanlardan bol miktarda ihtiva eder. Özellikle göz sağlığı ve sağlam bir görüş için bu madde çok önemlidir. Zeytinyağı ıspanaktaki karotenoidlerin alımını çoğaltır. Bu nedenle zeytinyağlı ıspanak tam bir göz ilacı oluyor.

ARPA MİDEYİ RAHATLATIR

Arpa, parlatıcı ve çözücü özelliğe sahiptir. Arpa unu ve arpa kavutu kabızlık yapar. Arpanın haşlanmış suyu sirke ile karıştırılıp cilde sürülürse ciltteki çilliğe ve uyuz hastalığına karşı faydalıdır. Ağrı sızı olan yerlere de sürülür. Arpa taneleri kaynatılıp suyu içildiği zaman mideye iyi gelir.

SAFRAYA SEDİR MEYVESİ

Arabistan kirazı; Trabzon hurması cinsinden olan sedir ağacının meyvesidir. Mide için faydalıdı. Safrayı teskin eder. Safradan meydana gelen mide rahatsızlığına karşı iyi gelir. Kurutulup öğütülmüş olan tozu, iç organları kuvvetlendirir

KARACİĞERE ACI ILGIN

Acı ılgın, büyük bir ağaçtır, yaprakları ılgın yaprağına benzer. Acı ılgının kökü, şekerli su veya sirke ile kaynatılıp içilirse, karaciğer hastalıkları için gayet faydalı olup, karaciğerdeki sert şişlikleri de yumuşatır.Meyvesi de aynı şekilde kullanıldığı zaman aynı etkiyi gösterir. Toz halinde de kullanılır.

SÜSEN GÖĞSÜ YUMUŞATIR

Daha çok çiçekleri kullanılmakta olan süsen bitkisi az miktarda kullanıldığı taktirde, astım ve bronşit hastalıklarına fayda sağlamaktadır. Balgam söktürmede etkili olan süssen, göğsü de yumuşatır. Yüksek dozda kullanıldığında ise kusturucudur, böylece hafif dozda ki zehirlenmelerde de faydalı olmaktadır

DAMARA MANDALİNA KABUĞU

Mandalina kanı temizler. Kalp ve damar hastalıklarına karşı korur. Damar setliği ve felçte faydalıdır. Sinirleri yatıştırır. Özellikle Kabukları ince kıyılıp doğrudan ya da kek, pasta gibi tatlılara katılıp yenirse kalp ve damar sağlığı açısından faydası görülür.

İĞDE ÖKSÜRÜĞÜ KESER

İğde, kızılcığa benzeyen, tadı mayhoş, içi beyaz un gibi olan bir yemiştir. Soğuk algınlığı ve gripte faydalıdır. Öksürüğü ve ishali keser. Kusmayı önler. Bağırsak bozukluklarına ve idrar zorluğuna iyi gelir. Cinsel gücü arttırır. Böbreklere faydalıdır. Egzama şikayetlerini azaltır.

KİLOLARA İSTİRİDYE MANTARI

İstiridye mantarı diğer mantarlar gibi kansere karşı koruyucu etki sağlar. Yağ oranı ise tüm mantarlar içinde neredeyse en düşüğüdür. Bu özelliği ise istiridye mantarını diyet yiyecekler listesinde ilk sıralara taşır. Hem yaşlanmayı önler hem de kilo alınmasına karşı önleyici olur.

Yemek tarifi ara
Ara
Yemek tarifi ara
© 2011 Tencere.tv - Tüm hakları saklıdır. Bu sitede bulunan yemek tarifleri, yazı, görsel, video gibi hiçbir malzeme izinsiz olarak kullanılamaz.