Ekinezya çayı ile gribe son verin

Tencere.tv'yi Facebook'da takip et Tencere.tv'yi Twitter'da takip et Tencere.tv'yi bloguna ekle
Yemek Tarifleri
Yemek tarifi ara
Ara
Yemek tarifi ara

Ekinezya çayı ile gribe son verin

Ekinezya çayı ile gribe son verin tarifi
Herbalist Şevki Güngör, gripten korunmak için 'Ekinezya Çayı' içilmesini önerdi.
Kırkağaç'ın Bakır Beldesinde hazırladığı bitkisel kürlerle birçok hastanın şifa bulmasına yardımcı olan Herbalist Şevki Güngör, gripten korunmak için 'Ekinezya Çayı' içilmesini önerdi.

Kış mevsiminin yaklaşmasıyla birlikte grip salgını da artmaya başladı. Manisa'nın Kırkağaç ilçesinin Bakır Beldesinde hazırladığı bitkisel kürlerle birçok hastanın şifa bulmasına yardımcı olan herbalist Şevki Güngör, soğuk algınlığı ve nezleden korunmak ve tedavisine yardımcı olmak amacıyla yararlanılan bitkisel ürünler içerisinde, tartışmasız en çok bilinenin Ekinezya olduğuna dikkat çekerek, "Ekinezya hem virüsleri öldürüyor, hem de virüslerin yol açtığı iltihap etkenlerinin miktarını kontrol ederek boğaz ve akciğerlerde yol açacağı hasarı engelliyor. Ekinazya her gün içildiği takdirde bağışıklık sistemini güçlendirdiği için kesin olarak gribi önler. Ekinezya çayına mutlaka bir yemek kaşığı bal ilave edilmeli. Bir su bardağı kaynak suya, 1,5 gram Ekinezya çayı, içerisine de bir tatlı kaşığı bal ilave ederek gripten rahatlıkla korunabilirsiniz. Ekinezya bitkisi bal ile içildiği takdirde, yüzde 400 oranında daha fazla etkili olmakta. Bir gün içerisinde gripten kurtulma olasılığı ise çok yüksek. Ekinezyanın yanı sıra Kuşburnu, Zencefil, Ihlamur, Nane, Gülhatmi ve Papatya bitkilerini karıştırarak, grip için bağışıklık güçlendirici olarak çay gibi tüketilebilir. Günde 1-2 bardak içildiği takdirde sizi grip enfeksiyonuna karşı koruyabilir" dedi.
Yemek tarifi ara
Ara
Yemek tarifi ara
© 2011 Tencere.tv - Tüm hakları saklıdır. Bu sitede bulunan yemek tarifleri, yazı, görsel, video gibi hiçbir malzeme izinsiz olarak kullanılamaz.