Hangi içecek, hangi hastalığa iyi geliyor?

Tencere.tv'yi Facebook'da takip et Tencere.tv'yi Twitter'da takip et Tencere.tv'yi bloguna ekle
Yemek Tarifleri
Yemek tarifi ara
Ara
Yemek tarifi ara

Hangi içecek, hangi hastalığa iyi geliyor?

Hangi içecek, hangi hastalığa iyi geliyor? tarifi
Gün içinde tükettiğimiz içeceklerden kimisi vücudumuz için hayati önem taşıyor. İçeceklerden kimisi ise sağlımıza olumlu katkıda bulunuyor. Bazı içecekler de hastalıklara adeta davetiye çıkarıyor. İşte sağlığınız için içebileceğiniz içecekler.
KAHVE: Şeker hastalığına yakalanma riskini düşürüyor. Antidepresan etkisi de var. Ama kafein nedeniyle aşırıya kaçmamak gerekiyor.

SAF MEYVE SULARI: Kalori ve şeker içerikleri yüksek olabileceğinden ötürü dikkatli tüketimi öneriliyor.

SEBZE SULARI: Meyve sularına göre daha az kalori ve şeker içeriyorlar. Oldukça sağlıklılar.

SÜT: Sütün içerdiği kalsiyum sadece kemiklerimize iyi gelmiyor, düzenli kalsiyum alımının kilo alma riskini de azalttığı artık kanıtlanmış bir gerçek.

SU: Yararları saymakla bitmeyecek olan suyun tırnağımızdan, saçımıza, böbreğimizden bağırsağımıza kadar önemi var. Yetersiz su tüketiminin vücudu dehidratasyon adı verilen susuzluk durumuna sokacağı biliniyor.

ÇAY: Siyah, yeşil, beyaz fark etmiyor. Hepsi faydalı. Diş sağlığına ve kalbe iyi geliyor. Yeşil çay ise daha fazla antioksidan içeriyor.

ŞEKERLİ İÇECEKLER: Kola, şekerli meyve suyu, buzlu meyve suları fark etmez. Hepsi çok zararlı.
Yemek tarifi ara
Ara
Yemek tarifi ara
© 2011 Tencere.tv - Tüm hakları saklıdır. Bu sitede bulunan yemek tarifleri, yazı, görsel, video gibi hiçbir malzeme izinsiz olarak kullanılamaz.