Çikolatalı Çilekler

Tencere.tv'yi Facebook'da takip et Tencere.tv'yi Twitter'da takip et Tencere.tv'yi bloguna ekle
Yemek Tarifleri
Yemek tarifi ara
Ara
Yemek tarifi ara

Çikolatalı Çilekler

Çikolatalı Çilekler tarifi
Çikolatalı Çilekler...
Çilek ve çikolata sevmeyen yoktur sanırım. Bu nefis çilekleri ikramlık olarak hazırlayabilir, çok şık bir sunum yapabilirsiniz. Dikkat edin çilekler çok taze olsun. İşlem yaparken daha dayanıklı olur. 

Malzemeler:
  • 750 gr çilek
  • 200 gr kadar kuvertür çikolata (isterseniz paket de kullanabilirsiniz ben bitter çikolalata kullandım ama çocuklar ağır buldu, bi daha sütlü çikolata kullanmaya karar verdim) 
  • Çilekleri batırmak için granül çikolata (istediğiniz renkte, şart değil)

Yapılışı:
Çikolata ben mari (çikolata bir kase içine alınır, içinde su bulunan tencereye koyulur ateşle direk temas etmeden suyun ısısıyla eritilir) usulü eritilir. Çilekler yıkanır, süzülür ve kurutulur. Kağıt havlu yardımıyla zedelemeden kurutabilirsiniz. Buzdolabında bekletilir (çilekler soğuk olunca dışındaki çikolata daha çabuk donuyor) İçini dolduracaksanız, yapraklarını temizleyin ama doldurmayacaksanız gerek yok. Sulanabilir. Çilekler erimiş çikolataya batırılır, istenirse granül veya top çikolatalara batırıp  yağlı kağıt üzerine dizilir. Soğuyup, donması beklenir. Servis yapılır.

Kolay gelsin, Afiyet olsun...
  
Asu'nun Mutfağı
Yemek tarifi ara
Ara
Yemek tarifi ara
© 2011 Tencere.tv - Tüm hakları saklıdır. Bu sitede bulunan yemek tarifleri, yazı, görsel, video gibi hiçbir malzeme izinsiz olarak kullanılamaz.