Sağlığınız için bu gıdaları tüketin

Tencere.tv'yi Facebook'da takip et Tencere.tv'yi Twitter'da takip et Tencere.tv'yi bloguna ekle
Yemek Tarifleri
Yemek tarifi ara
Ara
Yemek tarifi ara

Sağlığınız için bu gıdaları tüketin

Sağlığınız için bu gıdaları tüketin tarifi
Yaşadığımız birçok sağlık probleminin nedeni, düzensiz ve yanlış beslenme.
Birçok yararlı gıdayı öğünlerimizden uzak tutarak kendimize ve vücudumuza zarar veriyoruz.

İşte beslenme uzmanlarının, sağlığımızı korumamız için yememizi önerdiği mucize besinler:
 
YULAF
 
Güne bir kase yulaf ile başlamak, size kendinizi tok ve iyi hissettirecek. Bu besin, gün içinde kaybetmeye müsait olduğumuz enerjiyi bize kazandırırken, suda çözülebilen lifleri vücudunuzda daha uzun süre tutar.
 
BALIK
 
Yağ yakmak istiyorsanız, balık mutlaka beslenme programınızda olmalı. Omega 3 deposu olan balık, metabolizmanızı hızlandırmakla kalmıyor, modunuzun yükselmesine de yardımcı oluyor.
 
AVOKADO
 
Avokado, vücuttaki toksik maddelerin etkisiz hale getirilmesinde önemli bir rol oynuyor. Bu gıda ayrıca bağışıklık sistemini kuvvetlendiriyor ve kolesterolün yükselmesini önlüyor.
 
YUMURTA
 
Amerika'da yapılan araştırmalara göre; kilo kontrolü sağlamak istiyorsanız, sabahları mutlaka yumurta yemeniz gerekiyor. Yumurtada yer alan yüksek protein, ani açlık krizlerini önlüyor.
 
YOĞURT
 
Yemek saati öncesinde yenen bir kase meyveli yoğurt, bir bardak meyve suyundan daha fazla tok tutuyor.
 
LAHANA
 
Vitamin ve antioksidan deposu olan lahana; yüksek lif ve su içerdiği için hem karnınızı doyuruyor, hem de kilo almanıza engel oluyor.
 
MANTAR
 
Ara öğününüz için uyumlu bir ikili oluşturacak humus ve mantar, yüksek oranda B vitamini içeriyor. Mantarın güçlü aromasının tüm et ve tavuk yemeklerine son derece yakıştığı da biliniyor.
 
KURUYEMİŞLERLE AÇLIK KONTROLÜ
 
İş yerinizde öğle yemeği saatleriniz belli değilse ve sık sık öğün atlıyorsanız, sağlığınızı kuruyemişlerle koruyabilirsiniz. Birçok farklı üniversite tarafından yapılan araştırmaların sonuçlarına göre; öğün aralarında kuruyemiş tüketenler, bir sonraki öğünde daha az yemek yiyor ve daha sağlıklı bir ömür sürüyor. Örneğin fındık; kalp ve cilt sağlığımız için faydalı. Antep fıstığı, ceviz ve badem; sindirimi destekleyen yüksek miktarda vitamin, protein ve lif içeriyor. Bunların yanı sıra salatalarınıza ve yoğurda ay çekirdeği ya da kabak çekirdeği de ekleyebilirsiniz.
 
Yemek tarifi ara
Ara
Yemek tarifi ara
© 2011 Tencere.tv - Tüm hakları saklıdır. Bu sitede bulunan yemek tarifleri, yazı, görsel, video gibi hiçbir malzeme izinsiz olarak kullanılamaz.